FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Olga Hepnarová
Autor Wiadomość
M 

Wysłany: 2016-04-23, 16:43   Film Já, Olga Hepnarová

Czy widzieliście ,może już ten film :?:
Já, Olga Hepnarová

Stary artykół :arrow: Klik Tutaj

Nie rozumiem tego :roll: Czyżby okładka DVD :?:

Artykuł inny Tutaj

[ Dodano: 2016-04-28, 13:58 ]
Zwiastun filmu Fajnie gadają ,podobnie tak samo dziwnie jak my.
http://www.telemagazyn.pl...ideo-48249.html

[ Dodano: 2016-05-03, 13:51 ]
List i zawarte w nim słowo Já, Olga Hepnarová

:arrow:

fotka z miejsca zbrodni (akta)

[ Dodano: 2016-05-03, 14:25 ]
artykuł tutaj :arrow: Klik PIX zamieściła to :-D

7 czerwca 1973 roku wysłała do dwóch czechosłowackich gazet (Svobodne slovo i Mlady svet) listy, w których wyjawiła swoje plany wjechania rozpędzonym pojazdem w tłum ludzi oczekujących na przyjazd tramwaju gdzieś w centrum Pragi. Tłumaczyła, że to zemsta za zło jakiego doświadczyła ze strony reszty społeczeństwa. Ze względu na ówczesną powolność systemu pocztowego, listy dotarły do redakcji obu magazynów dopiero dwa dni po zrealizowaniu przez Olgę swoich niecnych zamiarów. A oto urywki dokumentów.

LIST:

Cytat:
Panie i Panowie, to nie jest zwykły list, to moje oświadczenie. Piszę, ponieważ chcę, aby potraktowano poważnie to, co mam zamiar zrobić. I nie chcę, aby uznano mnie za nienormalną... Mam zamiar ukraść bus i wjechać nim z dużą prędkością w tłum ludzi. Stanie się to gdzieś w Pradze. Tak, zamierzam zabić ludzi. Wiem, że zostanę za ten czyn osądzona i skazana (...).

I kolejny fragment...

Cytat:
Jestem samotniczką. Zniszczonym człowiekiem. Człowiekiem zniszczonym przez ludzi... Mam wybór - zabić siebie lub zabić innych. Postanawiam się zemścić. Byłoby zbyt prosto opuścić ten świat jako nieznany samobójca. Społeczeństwo nie przejęłoby się tym za bardzo. Zatem mój werdykt brzmi: ja, Olga Hepnarová, ofiara bestialstwa, skazuję was na karę śmierci (...).

[ Dodano: 2016-06-19, 12:05 ]
Michalina Olszańska: przesłanie Olgi Hepnarovej nadal jest aktualne.
Tutaj link :arrow: Klik

[ Dodano: 2016-07-10, 12:52 ]
dziś mija 43 lata.

[ Dodano: 2016-07-10, 13:57 ]

[ Dodano: 2017-01-17, 20:27 ]
Czy ,ktoś z was był na tym w kinie? to niech się podzieli wrażeniami :-)

Bolin 
Junior Admin

Potwierdzenie wizualne: 213
Wysłany: 2017-07-04, 19:41   

Widzę że temat w większości opiera się na filmie, ale warto przypomnieć, że powstała książka na temat Olgi. Pozycja obowiązkowa dla osób które chcą jak najbliżej zapoznać się z tą sprawą. Szczególnie opis życia i relacje z feralnego dnia 10 lipca 1973 r. robi wrażenie. Potem autor skupia się na procesie i prywatnej korespondencja listów Olgi z jej chłopakiem, odniosłem wrażenie, że nie czytało mi się książki tak samo szybko jak wcześniej. Dobrze że ukazuje się na polskim rynku coraz więcej pozycji poświęconym seryjnym/masowym mordercom. Ta pozycja zdecydowanie na plus.

Odpowiedz do tematu