FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Bolin
2019-08-15, 00:25
Zaginiecie Madeline McCann
Autor Wiadomość
emilcia159 

Wysłany: 2013-07-23, 21:10   Zaginiecie Madeline McCann

Kilka lat temu w Praia Da Ruz w Portugalii zaginela bodajze 3letnia dziewczynka, ktora byla na wakacjach z rodzina... Sprawa do teraz pozostaje nierozwiazana i dziewczynki, czy ciala nie udalo sie znalesc...

http://pl.wikipedia.org/w...adeleine_McCann

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-25, 16:43   

Sledztwo trwa i co jakis czas pojawiaja sie nowe watki. Mozliwe ze dziewczynka wciaz zyje. Mnie jednak najbardziej draznia rodzice. Bardzo im wspolczuje oczywiscie ale kto zostawia 3 letnie dziecko samo w pokoju hotelowym? Dla mnie to nie do pomyslenia.

emilcia159 

Wysłany: 2013-07-25, 19:00   

porwali tylko madelina, ale jeszcze w pokoju bylo dwoch blizniakow, niemowlat... i ponoc ktos co chwile zagladall do nich. sama juz nie wiem.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-25, 21:44   

Dosc szybko wykluczyli rowniez samych rodzicow mimo iz z tego co pamietam byly jakies slady wskazujace wlasnie na nich

emilcia159 

Wysłany: 2013-07-25, 22:47   

wykryli ponoc w ich bagazniku krew madeline, czy cos co swiadczylo ze tam znajdowaly sie zwloki.. a ty jak myslisz, co sie z nia stalo?

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-25, 23:26   

Wlasnie z tego co pamietam bylo chyba cos jeszcze. Nie wiem co sie z nia stalo ale ta jej rodzinka jest dla mnie podejrzana i byla od samego poczatku. Pamietam dobrze pierwsze wypowiedzi rodzicow po zaginieciu i nie wydawali sie zrozpaczeni jak kazdy normalny czlowiek w takiej sytuacji. Moze wciaz zyje, moze zostala sprzedana bo to by wyjasnialo dlaczego rodzice zostawili dzieci same w pokoju i dlaczego tylko ona zostala porwana

emilcia159 

Wysłany: 2013-07-25, 23:54   

ja mysle, ze albo porwal Madeline jakis gang pedofili albo kto wie, moze jest dalej przetrzymywana gdzies w Portugalii w pokoju w piwnicy... takie sprawy moge rozwiazac sie po latach.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-27, 13:58   

Oczywiście, że tak. Z tym ze gang pedofilii zabrał by wszystkie dzieci, a nie tylko jedno. Prędzej stawiałabym na pojedynczą osobę. i z pewnością nie odrzucałabym tak szybko rodziców.

pix 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2013-07-27, 18:41   

emilcia159 napisał/a:
wykryli ponoc w ich bagazniku krew madeline, czy cos co swiadczylo ze tam znajdowaly sie zwloki..

Na pewno znaleźli krew w bagażniku? Świadczyłoby to o jednym. Z tego co pamiętam, znaleźli takie próbki DNA dziewczynki jak włosy itd. Ale z samochodu korzystała przecież cała rodzina, w tym i Madeleine, więc nic w tym dziwnego.

Podobno jedna z przyjaciółek McCannów, która wyszła z restauracji sprawdzić, czy u jej córki wszystko w porządku (też została sama w pokoju hotelowym) widziała mężczyznę niosącego na rękach śpiące dziecko - na jej oko około 4-letnie, z bosymi stopami i w piżamie koloru jasnoróżowego, co mogło świadczyć o tym, że to dziewczynka. Nie widziała jednak twarzy malucha. Wątpię, by w takiej sytuacji przyszło jej do głowy, że to któreś z dzieci znajomych. Po odkryciu zniknięcia Madeleine, natychmiast poinformowała o zajściu jej rodziców i policję.

Później ponoć jacyś inni świadkowie zeznali, że również widzieli mężczyznę niosącego na rękach dziecko. Opis zgadzał się z wyglądem dziewczynki.

Co jeszcze miałam napisać... Aha. Okna w pokoju hotelowym, który wynajmowali McCannowie można było otworzyć od zewnętrznej strony. Sam pokój znajdował się na parterze. Wejście do pomieszczenia i wyniesienie Madeleine nie stanowiło dla porywacza najmniejszego problemu.

Ogólnie nie jestem przekonana do hipotezy, że to rodzice stoją za zniknięciem dziecka. Z jakiego powodu małżeństwo dobrze wykształcone, o wysokim statusie materialnym chciałoby pozbyć się własnej córki? Nie wydaje mi się, by dziewczynka została sprzedana. Nie wydaje mi się też, by w apartamencie doszło do nieszczęśliwego wypadku i w efekcie do śmierci dziecka, a następnie do ukrycia zwłok przez rodziców (bo i takież opinie się pojawiały).
Ostatnio zmieniony przez pix 2013-07-28, 08:23, w całości zmieniany 1 raz  

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-27, 20:27   

Wydaje mi się, że jednak było coś więcej w tym bagażniku, bo rodzice byli podejrzani na początku. Wykluczono ich w sumie głównie z braku mocniejszych dowodów. Tak jak pisałam widziałam z nimi wywiady, krótko po zaginięciu małej i nie wyglądali na zrozpaczonych rodziców. Wręcz przeciwnie. W samochodzie znaleziono płyny ustrojowe dziewczynki i włosy. Raczej w bagażniku jej nie wozili. Nie wiem może się mylę.

emilcia159 

Wysłany: 2013-07-27, 21:33   

moze byla niegrzeczna :D

pix 

Wysłany: 2013-07-28, 10:09   

Ale w którym miejscu w samochodzie znaleziono płyny ustrojowe dziecka? W bagażniku? I czy na pewno to była krew? Równie dobrze mogły to być ślina czy mocz.

emilcia159 

Wysłany: 2013-07-28, 19:45   

dokladnie to krew, ktorej DNA nalezalo do dziewczyni. Zostala ona znaleziona w wypozyczonym samochodzie (dokladnie bagazniku) jej rodzicow, kiedy byli na wakacjach.

http://www.dailymail.co.u...-Madeleine.html

pix 

Wysłany: 2013-08-03, 09:53   

To były zdaje się jedynie spekulacje portugalskiej prasy. Niewielka ilość materiału genetycznego zebranego z samochodu i wynajmowanego apartamentu nie pozwoliła jednoznacznie określić, czy należał do Madeleine, czy np. do jej rodzeństwa.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-06, 14:02   

No nie wiem czy to były spekulacje. Zdaje mi się, że jednak coś mieli bo bez powodu rodzice podejrzewani nie byli.

Odpowiedz do tematu