FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Schizofrenia
Autor Wiadomość
de Sade
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-22, 14:37   Schizofrenia

Witajcie. Jestem tutaj nowy i chcialbym w pewien sposob sie zaklimatyzowac. Choruje na pewna przypadlosc zwana potocznie rozdwojeniem jazni. Chcialbym wiedziec czy jest tu rowniez ktos z podobnymi dolegliwosciami?

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-22, 14:40   

Nie zwalnia to z przestrzegania regulaminu forum. Proszę odebrać wiadomość pw i zapoznać się z jej treścią.

emilcia159 

Wysłany: 2013-10-23, 11:44   

Chyba po ostatnim wykladzie z psychologii ja doszlam do wniosku ze am schizofrenie paranoidalna :)

Lihloo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-23, 11:51   

emilcia159 napisał/a:
Chyba po ostatnim wykladzie z psychologii ja doszlam do wniosku ze am schizofrenie paranoidalna :)

Offtop wybaczcie :-) Podobno to typowa przypadłość studenta medycyny. Przez pierwszy rok studiów rozpoznaje w sobie setki chorób :-D

de Sade
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-23, 13:28   

Nie miał byc to temat do zartow.

Lihloo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-23, 13:49   

de Sade napisał/a:
Nie mialo byc to tematem do zartow.

Wybacz jeśli czymś Cię uraziłam. Nie miałam takiego zamiaru i nigdy nie żartuję z niczyjej choroby. Nie miało to nic wspólnego z tym co napisałeś Nawiązałam jedynie do pewnego zjawiska w odniesieniu do postu Emilci. Pozdrawiam Cię serdecznie. :-)

de Sade
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-23, 13:54   

Mysle, ze takowe nieporozumienie zostalo zazegnane.

Lihloo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-23, 13:58   

de Sade napisał/a:
Mysle, ze takowe nieporozumienie zostalo zazegnane.

Cieszę się :-) Co do Twojej przypadłości- znałam jedną osobę, która na to chorowała. Radziła sobie całkiem dobrze.

de Sade
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-23, 14:09   

Ze mna jest zapewne troche inaczej iz nie zabardzo sobie radze z ta przypadloscia, pobyt w miejscu dla ludzi i podobnych dolegliwoscia zamiast mi pomoc znacznie pogorszyl sytuacje.

Lihloo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-23, 14:13   

de Sade napisał/a:
Ze mna jest zapewne troche inaczej iz nie zabardzo sobie radze z ta przypadloscia, pobyt w miejscu dla ludzi i podobnych dolegliwoscia zamiast mi pomoc znacznie pogorszyl sytuacje.

Nie dziwię Ci się,. Znajoma też to źle znosiła dopóki przebywała w miejscach gdzie są tylko tacy ludzie. Kiedy tylko zakończyła leczenie w specjalistycznej placówce i wróciła do domu- zaczęło jej się poprawiać. Ale leczenie farmakologiczne nadal jest.
Ostatnio zmieniony przez Lihloo 2013-10-23, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  

de Sade
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-23, 14:20   

Jestem pod stala kontrola psychiatrow i do ich obowiazku nalezy by faszerowali mnie chemia, organizm z czasem sie przyzwyczil i choroba tylko sie nasila. Egzystencje zycia mozna porownac z sepem.

emilcia159 

Wysłany: 2013-10-23, 16:24   

moim zdaniem ludzi chorych na taka chorobe powinno sie trzymac jak najdalej innych chorych. Powinni czuc sie swobodnie wsrod spoleczenstwa, nie znam sie zbytnio na tej chorobie, ale zapewne trzymanie osoby ze schizofrenia wsrod innych chorych ogorszy sytuacje. to tak jakby leczyc seryjniaka wsrod innych seryjniakow.
P.S. Nie mialam zamairu zartowac z twojej choroby/ czy ciebie.
Pozdrawiam

Lihloo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-23, 17:57   

de Sade napisał/a:
Jestem pod stala kontrola psychiatrow i do ich obowiazku nalezy by faszerowali mnie chemia, organizm z czasem sie przyzwyczil i choroba tylko sie nasila. Egzystencje zycia mozna porownac z sepem.

Niestety stała kontrola lekarska jest raczej niezbędna w tej sytuacji. Co do chemii- cóż, leki psychotropowe należą do jednych z najsilniejszych i nierzadko powodują skutki uboczne, odwiedzałam znajomą w trakcie leczenia więc poniekąd trochę zdaję sobie sprawę w jakiej możesz być sytuacji. Może coś się zmieniło przez ostatnie 10 lat w tej kwestii, nie wiem bo nie jestem na bieżąco, poza tym nie jestem ekspertem i niewiele mogę powiedzieć więcej. Może warto udać się dodatkowo do innego specjalisty po poradę?

de Sade
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-24, 00:34   

Nie chce juz zadnych specjalistow, oni potrafia tylko wyciagac pieniadze a za ich praca nic wiecej nie idzie. Mysla, ze wszystko mozna zalatwic psychotropami a tak naprawde nie interesuje ich nasz los. Musze sam sobie z tym poradzic, choc teraz chce sie poswiecic wyzszemu celowi.

babajaga
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-24, 23:21   

de Sade napisał/a:
Nie chce juz zadnych specjalistow, oni potrafia tylko wyciagac pieniadze a za ich praca nic wiecej nie idzie. Mysla, ze wszystko mozna zalatwic psychotropami a tak naprawde nie interesuje ich nasz los. Musze sam sobie z tym poradzic, choc teraz chce sie poswiecic wyzszemu celowi.

Temat wyżej wspomnianego schorzenia jest szerokim zagadnieniem,lecz tak naprawdę nie widzę związku między problemem medycznym a forum o takiej tematyce jak to. Chyba że nietrafnie łączę informacje o Twoich kłopotach zdrowotnych z samym forum, zamiast z chęcia przedstawienia się innym użytkownikom.

Odpowiedz do tematu