FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Schizofrenia
Autor Wiadomość
de Sade
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 06:04   

Zamiescilem tu temat schizofrenii poniewaz wiem, ze wielu seryjnych mordercow takze na to chorowala jednak nie koniecznie na ten odlam. Poza tym chcialem sie dowiedziec czy jest tu ktos o takich samych dolegliwosciach i poruszenie tego temau mogloby przyblizyc innym ludziom jak ona sie rozwija i jak z nia zyc.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 09:34   

A możesz wymienić przynajmniej jednego seryjnego morderce z potwierdzoną schizofrenią(od razu uprzedzam, że Berkovitz nie jest do końca dobrym przykładem- przyznał się, że wszystko zmyślił w razie gdyby został złapany i musiał się bronić)?

de Sade
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 09:53   

Otoz daleko nie musze szukac jednym z takich przykladow jest Richard Trenton Chase zwany jako Wampir z Sacramento.

69
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 12:09   

Richard T. Chase cierpiał na jakąś formę zaburzeń psychicznych, ale czy zaraz schizofrenię? Nie wiem. Niemniej nie wpływało to raczej na jego poczytalność w momencie popełniania zbrodni - skazano go bowiem na karę śmierci. Wyroku nie wykonano, Chase sam odebrał sobie życie.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 12:20   

Dlatego też zapytałam o potwierdzony przypadek. Najbliżej byłby właśnie Berkovitz gdyby w sumie wszystkiemu nie zaprzeczył. Poza tym w jego przypadku psychiatrzy nie byli zgodni i w zasadzie nie potwierdzili jego choroby. Tak naprawdę nie jestem chyba w stanie wymienić nikogo kto cierpiałby na potwierdzoną schizofrenie czy też osobowość wieloraką. Takie rzeczy zazwyczaj zdarzają się w filmach zazwyczaj.

de Sade
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 12:27   

Być może znów zawiódł mnie internet jednakże tamto źródło podaje iż w chwili popełnienia zbrodnii Richard był niepoczytalny. To nie zmienia faktu, że do więzienia i tak by trafił ponieważ seryjne morderstwa karane są surowo i nie można ukryć sie za zaburzeniami. Wątpie by poczytalny człowiek twierdził, że naziści chcą zmienić jego krew w proszek lub przetaczał sobie krew królika.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 13:30   

Poczytalność, a choroba psychiczna to dwie zupełnie inne sprawy.

de Sade
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 13:40   

Za wszelka cene chcesz udowodnić, że się myle. Niepoczytalność musi być czymś spowodowana, najczesciej jest to na podłożu psychicznym. Nie bede sie spierał zapewne masz racje.

69
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 13:51   

Czytałem gdzieś, że tymi hitlerowcami, zamianą krwi w proszek czy kosmitami Chase próbował zwodzić sąd. Niniejszym - zgrywał większego świra, niż nim był w rzeczywistości.

de Sade
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 14:01   

Uświadomiłem sobie już, że scchizofrenia była tylko przykrywką aby uciec od odpowiedzialności. W takim razie jeżeli uważacie iż post o schizofrenii jest tu zbedny to go usuńcie. To prawda, nie jest to forum psychologiczne choc myslałem, że będzie to adekwatne do tematu.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 14:06   

69, nie on jeden stosował tego typu wybiegi. W końcu gdyby został uznany za chorego psychicznie, a co za tym idzie, niepoczytalnego trafiłby do zakładu psychiatrycznego, który zawsze jest lepszą opcją niż więzienie.
de Sade, nie staram się udowodnić, że mam rację. Rozgraniczam tylko pojęcia - choroba psychiczna i niepoczytalność. Jeśli kobieta zabija męża, który od lat ją maltretuje w napadzie powiedzmy szału- można by uznać ją za niepoczytalną mimo, że nie jest chora psychicznie. Jeśli osoba cierpiąca na schizofrenie dokonuje morderstwa bądź serii morderstw(co jak już stwierdziliśmy jest mało prawdopodobne) należy ocenić motywację, a co za tym idzie "świadomość" czynu.

de Sade
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 14:14   

Masz racje, jestem zwykłym laikiem, który dopiero poznaje świat seryjnych morderców i mogę czegoś niewiedzieć. Nie potrzebnie próbuje pokazać, że jestem mądry za co przepraszam. Przy większym zainteresowaniu sprawą może będę mogł dorównać Twojej wiedzy na ten temat.

69
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 14:35   

de Sade napisał/a:
Masz racje, jestem zwykłym laikiem, który dopiero poznaje świat seryjnych morderców i mogę czegoś niewiedzieć. Nie potrzebnie próbuje pokazać, że jestem mądry za co przepraszam. Przy większym zainteresowaniu sprawą może będę mogł dorównać Twojej wiedzy na ten temat.

"nie wiedzieć" - piszemy osobno
"niepotrzebnie" - piszemy razem

I jak tu wierzyć w nasz system edukacji?

de Sade
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 14:38   

Jestem dyslektykiem jeżeli może mnie to usprawiedliwić choć staram sie nad tym pracować.

69
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 14:50   

de Sade napisał/a:
Jestem dyslektykiem jeżeli może mnie to usprawiedliwić choć staram sie nad tym pracować.

Nie, nie może. To nie jest powód do chwalenia się, jak wielu próbuje w necie się tłumaczyć - to trzeba wykorzenić. Jeśli masz z tym faktycznie problem to stosuj sobie słowniczki przed napisaniem postów. Nie jest to nic złego. Raz, że się uczysz a dwa - nie kaleczysz polskiego.

Są też naukowcy, którzy uważają że nie ma czegoś takiego jak dysleksja... że to mit stosowany w celu usprawiedliwiania... no właśnie ;)

Odpowiedz do tematu