FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pedofilia
Autor Wiadomość
Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-30, 14:12   Pedofilia

Dyskutowaliśmy na ten temat nie raz i nie dwa czas więc założyć osobny wątek. Wszystko co związane proszę wrzucać tutaj.
Ode mnie definicja Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Pedofilia
kilka twarzy nasygnale http://nasygnale.pl/gid,1...ja,galeria.html
i film z yt http://www.youtube.com/watch?v=2Dtexv12daA

pix 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2014-02-09, 07:20   

Odnośnie wideo, ani trochę nie żałuję takich mend. Z jednej strony bawi mnie jednak to, że skazani za inne najcięższe przestępstwa uważają się za "lepszych" od pedofilów.

Pod tym odnośnikiem znajduje się inny materiał filmowy traktujący o problemie.

Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-11, 21:53   

Polecam wszystkim zainteresowanym obejrzenie filmu "The Woodsman".

pix 

Wysłany: 2014-08-02, 20:04   

Jeżeli mam być szczera to powiem, że film, o którym piszesz, Lola, jest po prostu pusty. Nie wywołał we mnie żadnych większych emocji. Mimo tak trudnej tematyki.

Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-03, 15:20   

pix napisał/a:
Jeżeli mam być szczera to powiem, że film, o którym piszesz, Lola, jest po prostu pusty. Nie wywołał we mnie żadnych większych emocji. Mimo tak trudnej tematyki.

Film z pewnością nie jest pusty, nie jest możliwością by obraz poruszający taką tematykę, w taki specyficzny sposób był w jakikolwiek sposób pusty. Nie twierdzę jednak, że nie może się nie podobać czy wręcz zirytować ;-) Według mnie jednak udało się twórcom stworzyć film bardzo obiektywny, o dziwo poddany całkowitej interpretacji widza, nie narzucający żadnego toku myślenia i spojrzenia na problem pedofilii. Na pewno nie stanowi próby usprawiedliwienia głównego bohatera, jednocześnie też go kategorycznie nie potępia z uwagi na walkę ze swoim zboczeniem, świadomość krzywdzenia siebie i innych oraz próbę odkupienia win. Ot, przedstawienie historii jednego człowieka, który wychodząc z więzienia za molestowanie małych dziewczynek próbuje ułożyć sobie życie na nowo, świadom tego kim jest dla społeczeństwa, dla rodziny. Jedni dają mu szansę, inni plują mu pod nogi. I chcąc nie chcąc ma przed sobą kawałek życia, które chce teraz prowadzić jako zwyczajny człowiek. Ocena tej historii pozostaje oddana odbiorcy, film przedstawia suche fakty co mi osobiście bardzo się podoba. W odniesieniu do dzisiejszego kina jest to bardzo rzadkie, kiedy twórcy nie próbują rozsmarować na widzu konkretnego jednokierunkowego myślenia. Każdy kij ma dwa końce i osobiście podobało mi się, że przedstawiono problem właśnie z obu stron, obiektywnie (tak jak w przypadku „Lolity”). I szczerze mówiąc, we mnie akurat "Woodsman" też nie wywołał większych emocji, ale na pewno szereg refleksji. Bardzo lubię takie kino.

A wracając do innego filmowego wątku, to to, że polecam jakiś film, że oznacza także, że jest to film przeze mnie uwielbiany ;-) Staram się po prostu pisać to co przyjdzie mi na myśl odnośnie danego tematu, tak by każdy mógł ewentualnie wiedzieć, że coś danego powstało i sam ocenić. Tak jak na przykład właśnie „Słonia” – pisaliśmy o filmach opartych na autentycznych zbrodniach, więc podałam tytuł. Nie znaczy to jednak, że osobiście mi się podobał. Podobnie jak Ty uważam, że film to zmarnowany potencjał. Wiem jednak, że wiele osób ceni ten film, chociaż dla mnie był niemiłosiernie nudny i zbyt łagodnie przedstawiał postaci.

pix 

Wysłany: 2014-08-03, 16:48   

Właśnie ze względu na to, że nie wzbudza emocji takich jakie przy tak bolesnej tematyce powinien wzbudzać, jest dla mnie pusty. To rzecz jasna moja opinia. Każdy może mieć własną.

Nie twierdzę, że uwielbiasz Słonia. Skoro poleciłaś ten film, doszłam do wniosku, że po prostu podoba się Tobie. Stąd moje pytanie. Kolejne nieporozumienie, proszę Pani ;)

Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-03, 19:20   

W ogóle nie wywnioskowałam, iż twierdzisz, że uwielbiam „Słonia” ;-) Może źle to wyraziłam. Zapytałaś czy naprawdę go polecam, stąd moja odpowiedź, że owszem polecam, ale nie ze względów subiektywnych. Nie widzę tutaj żadnego nieporozumienia Droga Pani ;-)

pix 

Wysłany: 2014-08-10, 16:59   

Lola napisał/a:
(...) Zapytałaś czy naprawdę go polecam, stąd moja odpowiedź, że owszem polecam, ale nie ze względów subiektywnych. (...)

W porządku, na drugi raz będę wiedzieć ;)

Powracając do głównego tematu, słyszeliście o Bacha Bazi? Dwa teksty na temat tego zjawiska - klik oraz klik. A tutaj wideo dokument.

Lola
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-10, 21:52   

Świetnie Pix, że o tym przypomniałaś. Ja niestety miałam tę wątpliwą przyjemność zapoznać się z tematem dawno temu i przyznam, że to zjawisko mnie naprawdę przeraziło, po prostu nie do wiary...

pix 

Wysłany: 2014-08-15, 16:32   

A mnie już chyba nic nie jest w stanie przerazić jeżeli chodzi o świat Islamu. To zacofany, ohydny zakątek Ziemi, gdzie matki krzywdzą własne córki, a ojcowie własnych synów. W imię chorej tradycji.

Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-09, 02:15   

Oglądałam niedawno "The Woodsman" i zanudził mnie, zbyt mało dynamizmu, nie wniknęłam też dzięki niemu w umysł pedofila a wydawało mi się taki powinien być zamiar tego filmu, uważam ten czas za stracony i mam ponadto pewien niedosyt bo oczekiwałam od tego filmu więcej.

Ten film z yt "Nie sąd cię skaże pedofilu" też widziałam i on mi się nawet spodobał, często takie prawdziwe, ludzkie historie są dla mnie często ciekawsze niż poruszanie problemu przez jakiegoś reżysera. Jak widać nawet w miejscach takich jak więzienie dziecko wciąż jest najniewinniejszą istotą a wszelkie próby krzywdzenia go naruszają tabu i nie są tolerowane. To dobrze, chociaż nie wiem czy zabicie człowieka jest lżejszym czynem niż gwałt na dziecku... W ogóle wydaje mi się, że nie powinno się w taki sposób tego oceniać, krzywda to krzywda, bez znaczenia czy na dorosłym czy na dziecku, choć istotnie na dziecku może być okrutniejsza i pewnie sprawiać większy ból zwłaszcza psychiczny.
Dla wielu osób pedofilia to choroba, dla innych po prostu wyrafinowana okrutność, ja postrzegam to w kategorii po prostu orientacji seksualnej choć z wiadomego względu nie można jej akceptować społecznie. Sytuacja z pedofilią jest o tyle trudna, że nie da się komuś zmienić właśnie orientacji seksualnej, pedofili się przecież nie nabywa, można tylko obniżać/tępić ich popęd seksualny i to rozwiązanie wydaje mi się sensowne, jeśli oni nie panują nad popędem to trzeba im w tym "pomóc". Jednak należy tutaj oddzielić pewne kwestie ponieważ pedofil nie równa się zbrodniarz/gwałciciel, tak samo jak nie każdy heteroseksualny mężczyzna to gwałciciel itd. Warto przeczytać http://natemat.pl/156221,...-lamach-portalu

pix 

Wysłany: 2015-10-11, 10:23   

Pedofilia w żadnym wypadku nie powinna traktowana być jako rodzaj orientacji seksualnej. Jest to dewiacja seksualna. Orientacją seksualną jest np. homoseksualizm, gdzie osoby tej samej płci dobrowolnie wchodzą ze sobą w związek. Czy o dzieciach można powiedzieć, że dobrowolnie wchodzą w związki z osobami dorosłymi?

Polecam wszystkim książkę Drapieżcy. Pedofile, gwałciciele i inni przestępcy seksualni Anny C. Salter.

Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-11, 15:02   

Przyznam, że nie interesuje się za bardzo jakąś podręcznikową czy nawet naukową terminologią.
Mówiąc orientacja seksualna mam na myśli pociąg do kogoś, tak na logikę mi się też wydaje, właśnie pociąg do kogoś i możliwe uczucie. Z tego względu uważam pedofilię i nekrofilie za orientacje seksualne (co prawda zaburzone orientacje seksualne) bo występuje tam pociąg do kogoś - w tym przypadku do dzieci albo zwłok i chęć odbycia stosunków z nimi, też jakieś uczucia do nich, dokładnie tak jak hetero ma pociąg do innego hetero i też może się w nim zakochać, skoro przebiega to tutaj tak samo to nie widzę za bardzo różnicy.
No chyba, że iść taką definicją że orientacja seksualna jest możliwa tylko do kogoś kto to odwzajemni - to wedle tej definicji nekrofilia i pedofilia nimi nie są faktycznie, bo trup nie odwzajemni uczucia ani nic nie poczuje, podobnie jak dziecko, tylko w takim razie jak to nazwać...
Fetyszem? Uważam że fetysz to jakiś bodziec, który jest podniecający i to bardziej przedmiot/sytuacja a nie osoba sama w sobie. Mówisz dewiacją... Idąc definicją wikipedii to dewiacja jest zaburzeniem na tle seksualnym. A tak jak mówię uważam to za zaburzenie, bo odchodzi to od normy. Tylko uważam że to takie wrzucanie do jednego worka wszystkiego, bo że to zaburzenie to już wiadomo. Z wiadomego względu uważam natomiast, że nie powinno się pedofilii społecznie akceptować, bo tak jak mówisz dziecko nie jest gotowe ani fizycznie ani nawet psychicznie na związek z pedofilem, ani nawet na raczej jakąkolwiek formę dotyku pedofilską, dzieci tego nie potrzebują i nawet się boją, nawet mogłyby tego nie przeżyć.
Tak naprawdę musiałabym porozmawiać z jakąś grupą pedofilii i wypytać ich co czują ,co sami o tym sądzą, żeby wyrobić sobie jakieś realne zdanie, bo jeśli jest tak że jakiś pedofil jest hetero i pociągaja go kobiety, ale też małe dziewczynki to faktycznie jest to dodatkowe zaburzenie, natomiast jak pocigają go tylko dzieci i wyłącznie dzieci... czy tego już nie można podciągnąć pod orientacje, pod preferencje, co prawda zaburzone. Problem z pedofilią mam taki że nie znam żadnego pedofila, nie mogę go wypytać co czuje i sam o tym myśli, tylko polegam na czyjejś innej opinio lub tak jak już wyraziłam na swojej. Wydaje mi się że to wszystko jest nieco zagmatwane a przynajmniej dla mnie i zazwyczaj rzeczy oczywiste mają drugie dno.

pix 

Wysłany: 2015-10-11, 18:08   

No właśnie chodzi o to, że w pedofilii i nekrofilii nie przebiega to w ten sam sposób, jak w związkach heteroseksualnych i homoseksualnych. W przypadku pedofilów i nekrofilów liczą się wyłącznie ich potrzeby. Dzieci i zwłoki są stymulantami seksualnymi, absolutnie niczym więcej. Są jednocześnie bezbronne, nie mogą przeciwstawić się oprawcy, wiadomo z jakich przyczyn. Dzieci są dodatkowo niedojrzałe fizycznie i emocjonalnie, by tworzyć tego typu związki. Naprawdę warto zajrzeć do kilku książek, m.in. do wyżej przeze mnie wymienionej, aby przekonać się, do jakich okrucieństw wobec najmłodszych zdolni są pedofile.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-16, 12:51   

Mimo iż uważam się za osobę tolerancyjną to świat, w którym tolerancja przekracza wszelkie granice zdrowego rozsądku jest delikatnie rzecz ujmując nienormalny. Pociąg seksualny został nam dany w jednym celu- prokreacji. Akceptujemy(oczywiście nie wszyscy) homoseksualizm tylko z tego względu iż dotyczy dwóch dorosłych osób, świadomie decydujących się na związek/stosunek umiejących określić swoje preferencje/pociąg seksualny. Resztę doskonale określiła pix- dzieci są tylko stymulantem- narzędziem do zaspokojenia seksualnego - z tego właśnie powodu nie jest to orientacja.

Odpowiedz do tematu