FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja pisma do Rzecznika Prokuratury Okręgowej w Krakow
Autor Wiadomość
BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2015-02-20, 13:24   Propozycja pisma do Rzecznika Prokuratury Okręgowej w Krakow

W związku z tym, że na forum zebrała się pewna liczba osób zainteresowanych sprawą zabójstwa studentki z Krakowa Katarzyny Z. zaproponowałem wystosowanie oficjalnego pisma do krakowskiej prokuratury. Chciałbym, żeby wszyscy zainteresowani wyrazili swoją opinię na temat formy takiego pisma jak i pytań połączonych z hipotezami które powinny się w nim znalezć.
Żeby zabezpieczyć się przed typowym postępowaniem prokuratury, czyli ignorowaniem pytań ze strony opinii publicznej, wstępnie skontaktowałem się w tej sprawie z redakcją magazynu Focus.

kajtek85 

Wysłany: 2015-02-21, 14:02   

Tak jak juz wspominalem Tobie wczesniej, jestem oczywiscie na TAK.
Nalezy nadmienic, ze jestesmy jako uczestnicy tego forum zainteresowani postepami w sledztwie. Jest to dobry moment, gdyz sledztwo bylo przedluzone do konca stycznia tego roku, a w zasadzie od roku nie ma zadnych nowych informacji.
Pewnie wypowiedzi osob zwiazanych z prokuratura i ze sledztwem wskazywaly na mozliwosc zakonczenia sprawy i wlasnie postepy jakie mialy nastapic. Jakie? nie ma blizszych informacji.
Byly nawet typowane osoby i nic sie nie dzieje w sensie zadnych znakow o jakimkolwiek progresie...

[ Dodano: 2015-02-21, 14:03 ]
Moze warto tez w glownym temacie dac linka, bo moze nie wszyscy czytelnicy wiedza o Twojej propozycji?

krakers 
Moderator

Wysłany: 2015-02-21, 14:35   

Właśnie też jestem za tym, a głównym argumentem, który stanowi motywacje dla takiego pisma jest ten o którym wspomniał Kajtek. Na oficjalnej stronie prokuratury apelacyjnej w Krakowie widnieje taka informacja z 2014 r.

Na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Prokurator Generalny przedłużył do 31 stycznia przyszłego roku śledztwo w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem Katarzyny Z., tj. o przestępstwo z art. 148 § 2 Kodeksu karnego.

W toku dalszego postępowania zaplanowano przeprowadzenie licznych czynności procesowych. W szczególności niezbędne jest uzyskanie szeregu zleconych opinii specjalistycznych
z zakresu genetyki, kryminalistyki, informatyki, medycyny sądowej, metalurgii oraz daktyloskopii. Ponadto czynności będą koncentrować się wokół przesłuchania kolejnych świadków, a także wykorzystania tłumaczeń przeprowadzonych dowodów na terenie Republiki Austrii. Ważnym elementem prowadzonego śledztwa będzie również wykonywanie, w dalszym ciągu, czynności związanych z materiałami niejawnymi.

Wyniki wyżej wymienionych czynności pozwolą na dalsze ukierunkowanie prowadzonego postępowania.

RZECZNIK PRASOWY

Piotr Kosmaty

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2015-02-21, 22:22   

Właśnie o te postępy powinniśmy zapytać zadając pierwsze pytanie. Takich pytań powinno być około dwudziestu (tak myślę). Oczywiście to będzie musiało mieć formę oficjalną. Wiecie z czym się to wiąże oczywiście, jeżeli ktoś do mnie dołączy będę wdzięczny ;-)
Kajtek chyba wszyscy wiedzą, tylko nie każdy ma czas i ochotę żeby się angażować. Ja to rozumiem.
Chciałbym żebyście Wy opracowali pytania, o Was myślę Kajtek, Krakers, Macko, Prokurator Sęp i każdy zainteresowany. Ja zajmę się organizacją tego wszystkiego a własciwie już się zająłem.
W pytaniach (przynajmniej kilku) powinny być zawarte nasze hipotezy. To ważne moim zdaniem. Nasze pytania nie mogą być, zbyt "ciężkie". Nie mogą być zbyt szczegółowe, bo rzecznik to zignoruje.
Bez Waszej pomocy i wsparcia nic sam nie osiągnę.

kajtek85 

Wysłany: 2015-02-22, 11:30   

Napisalem pare spraw na priv:)

Prokurator Sęp 

Potwierdzenie wizualne: 7
Wysłany: 2015-02-22, 16:52   

Jedna rzecz: śledztwo było przedłużone do końca kwietnia 2015 roku, a więc nadal trwa. Z tej przyczyny obawiam się, że odpowiedzi na pismo nie otrzymamy przed tym terminem. Still worth trying.

krakers 
Moderator

Wysłany: 2015-02-22, 17:16   

No właśnie też gdzieś przeczytałem, że śledztwo było przedłużone do końca Kwietnia 2015. Jednak na oficjalnej stronie Krakowskiej prokuratury apelacyjnej jest wiadomość z 2014 o przedłużeniu śledztwa do końca stycznia 2015.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2015-02-22, 18:11   

Skąd jest ta informacja, że do końca kwietnia? Zresztą ja myślę że zredagowane pismo będzie gotowe najwcześniej gdzieś w pierwszej połowie marca.

krakers 
Moderator

Wysłany: 2015-02-22, 18:20   

Tu tak stało:http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/sledztwo-ws-skory-przeluzone-do-kwietnia-2015-roku/

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2015-02-22, 19:10   

Dzięki Krakers. Mam do Was pytanie-sugestię, jeżeli chcecie to wprowadzę na dział hasło lub ukryję wątek. Oczywiście będę to musiał ustalić z Triss.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-22, 21:44   

Niech wypowiedzą się wszyscy zainteresowani to podejmiemy decyzję o ukryciu wątku lub założeniu hasła.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2015-02-22, 22:51   

Propozycja Kajtka
1. Rzecznik prokuratury p. Kosmaty poinformowal w mediach, ze sledztwo zostalo przedkuzone do 31.01.2015 w zwiazku z tym jaki jest final sledztwa? czy zostalo znow przedluzone? Jakie sa wyniki? Czy brane sa jakies osoby pod uwage? Czy jest istotny progres?
2. Podano takze, ze zlecono wykonanie badan specjalistom z roznych dziedzin w tym informatykow, specjalistow od metalurgii itd. itp. co w zwiazku z tym?
3. Wykonano trojwymiarowy obraz obrazen zadanych przed i po smierci przez sprawce. Podano, ze na pewno ofiara byla torturowana przed smiercia i najprawdopodobniej celem sprawcy bylo jej skrwawienie. Podano tez ze na szczegolowe informacje trzeba poczekac az dokoncza ten model. Jak wyglada sytuacja? Brak informacji.
4. Informacja w mediach z konca listopada 2013 roku dot. odnalezienia pylkow na szczatkach oraz innych sladow. Pylki te mialy wg sledczych ograniczone wystepowanie. Czy slady te spowodowaly rozwoj sledztwa w kierunku ujecia sprawcy?
5. Jak dalece w sledztwie pomogly niestandardowe metody, o ktorych glosno wspominano i nie ukrywano przed opinia publiczna? Wspominano o sporzadzeniu rysopisu i nawet o wytypowaniu konkretnej osoby (!) Stwierdzenia w stylu: "Śledczy maja czas, a sprawca juz nie i petla w okol niego sie zaciska (...)". Sugestie te nie mialy przelozenia w realne dzialania i final sprawy, a minelo ponad trzy lata od tamtego momentu. Czy byla to nieudana prowokacja?
I druga czesc tego watku. Czy policja odniosla sie w jakis sposob do rozbudowanych wpisow p. Lidii Sepskiej, ktora w swoich przemysleniach i wizjach widzi osobe duchowna w habicie. Osobiscie podchodze sceptycznie do tych wymyslow, niemniej jednak, jesli dopuszczono Jackowskiego to dlaczego nie odniesc sie do Sepskiej?
6. Czy odnaleziono jakiekolwiek inne szczatki lub slady zwiazane z ofiara i jej oprawca?
7. Jak policja odnosi sie do innych podobnych zdarzen czy zbadano podobienstwo sprawy z Katowic do sprawy z Krakowa?
8. Jaki jest zaktualizowany profil mordercy Katarzyny? Czy wiadomo z punktu profilowania i zgromadzonych dowodow, jak dalece morderca wzorowal sie na filmie Milczenie Owiec? Czy brane sa pod uwage nasze spostrzezenia dotyczace m.in. wyciecia niewielkich elementow z odziezy Kasi na ksztalt obrazu widzianego w koncu filmu, gdzie aktor wcielajacy sie w role seryjnego mordercy upada na podobne wycinki z ubran swoich ofiar?
Jaki jest wg sledczych dokladny cel wyciecia skory i zakladania przez sprawce? Czy mozna postawic teze, ze sprawca przygotowywal sie dlugo do zabojstwa i czynnosci zwiazanych z oskorowaniem? Czy specjalisci od profilowania zwiazani ze sledztwem zakladaja wzorowanie sie na innych motywach niz w/w film tj. np. obrazy Starowieyskiego?
9. Czy zaklada sie, ze zbrodnia zostala popelniona na terenie Krakowa? Czy badano pod tym kątem miejsca, budynki mieszkalne, inne budynki. Czy dokonywano jakis przeszukan w tym celu. Czy odwiedzano konkretne podejrzane osoby z nakazem przeszukania posesji?
Tak na dobra sprawe takich pytan mozna postawic znacznie wiecej, ale trzeba zalozyc ze wiele spraw moze byc objetych tajemnica sledztwa. Jesli uda sie uzyskac odpowiedz chociazby na podstawowe i najwazniejsze pytania, to i tak bedzie juz sukces.

Na ta chwile mam podstawy do tego, zeby przypuszczać, że informacja podana w mediach odnosnie przedłużenia śledztwa do połowy kwietnia jest nieprawdziwa. Są prowadzone czynności w tej sprawie, nie określono daty zakończenia.

Prokurator Sęp 

Potwierdzenie wizualne: 7
Wysłany: 2015-02-23, 18:18   

Dobra robota, Kajtek. Ja mam dodatkowo następujące fundamentalne pytanie:

1. Czy w związku ze sprawą zabójstwa Kasi przesłuchiwano lub zatrzymano podejrzanego lub świadka w sprawie (niezależnie od jego statusu) i skierowano go na obserwację psychiatryczną, która trwa do tej pory bądź nie określono terminu jej zakończenia?

Resztę moich pytań również prześlę wkrótce.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2015-02-23, 20:04   

Załączam pytanie Triss.
Czy w oparciu o nowe dowody sporządzono również nowy portret psychologiczny sprawcy i jakie były ogólne wnioski?
Krakers jak tam Ci idzie?
Ja swoje pytania przedstawię w czwartek. Nie wiem jeszcze czy będzie możliwa współpraca z Focusem, będę Was informował.

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-23, 21:15   

Wydaje mi się, że ilość pytań powinna zależeć od stopnia ich rozbudowania. Im bardziej złożone pytania tym mniej ich powinno być(np. około 10). Jeśli pytań ma być 20 powinny być dość zwięzłe i każde z nich w krótki sposób omawiające tylko jedno zagadnienie.

Odpowiedz do tematu