FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja pisma do Rzecznika Prokuratury Okręgowej w Krakow
Autor Wiadomość
BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2015-05-09, 22:16   

Robię to już tylko dla siebie, podziękowania dla Kajtka i Krakersa. Wkleję oczywiście na forum albo sami przeczytacie.. w swoim czasie :-)

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-10, 00:40   

Uprzejmie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2015-05-10, 01:34   

Maili wkleić nie mogę (mam nadzieję że rozumiesz) będzie albo odpowiedz prokuratora, albo artykuł w magazynie.

kajtek85 

Wysłany: 2015-05-10, 18:46   

Myslalem, ze temat umarl zupelnie. Nic nowego/przelomowego w zasadzie nie czytalem od tamtego czasu. Wrzucilem natomiast do glownego tematu kilka wlasnych spostrzezen.
Otrzymales jakies odpowiedzi? Jesli tak, to jest szansa przeczytac w PW czy dopiero oficjalnie za jakis czas?

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2015-05-10, 21:03   

Wyślę Ci coś w tym tygodniu, ale oficjalnie za jakiś czas. Sam jestem wk.. że to trwa tyle czasu.

kajtek85 

Wysłany: 2015-05-11, 11:23   

Czekam zatem na info.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2015-05-21, 00:20   

Mam nadzieję że artykuł ukaże się już w czerwcu. Mam nic nie pisać ale... ;-)

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-21, 11:33   

Czekamy niecierpliwie.

kajtek85 

Wysłany: 2015-05-22, 19:13   

Jesli mozesz napsiac cos wiecej/zdradzic info. tutaj lub na PW to czekam.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2015-05-29, 23:48   

Mogę napisać więcej.. teraz. Artykuł będzie, tak jak Was poinformowałem w czerwcu. Chyba "trzęsienie ziemi" będzie.. jeżeli chodzi o tą i podobne sprawy. W sumie to chyba już jest.

krakers 
Moderator

Wysłany: 2015-05-30, 00:04   

"podobne sprawy" ? chyba o czymś nie wiem :)

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-12, 14:39   

Dajcie znać jak artykuł się ukarze. A gdyby ktoś mógł zrobić skan i wrzucić byłabym bardzo wdzięczna.

winniepooh 

Potwierdzenie wizualne: 1
Wysłany: 2015-06-28, 23:01   

witajcie, jestem tu pierwszy raz, sprawe śledzę można powiedzieć od samego początku tj. 1999
wspominacie o artykule z nowymi newsami, wiadomo coś?

[ Dodano: 2015-06-29, 13:28 ]
Wątek, w którym analizowana jest sprawa już bardzo się rozrósł, dlatego klika słów moich przemyśleń piszę tu.
Po pierwsze nigdzie nie podano jednoznacznego powodu uwolnienia Włdimira od zarzutów, wspomina się jedynie enigmatycznie o innym motywie, wskazując na seksualny motyw zbrodni popełnionej na Katarzynie. Tymczasem zbieżności jest aż nazbyt wiele jeśli spojrzy się na to morderstwo jak na akt artystyczny szaleńca. Jeśli policja uznała W. za niewinnego tej zbrodni to musiała mieć twarde przesłanki, o których z jakichś względów się nie wspomina. Gdyby chodziło o żelazne alibi nie zatajano by tego, bo i po co. Co mogłoby jednoznacznie świadczyć na korzyść W? W 1999 policja nie dysponowała materiałem genetycznym sprawcy. Logicznie rzecz biorąc, skoro wykluczono tak prawdopodobnego podejrzanego to znaczy, że był ktoś inny, jeszcze bardziej prawdopodobny. Wydaje się prawdopodobne, że policja dysponuje istotnymi poszlakami - portretem pamięciowym i/lub nagraniem z monitoringu z ostatniego okresu życia K. Zapewne przesłuchiwano tego podejrzanego, jednak bez efektów, a udowodnić niczego mu nie można.
Po drugie cała ta sprawa z Jackowskim jest kuriozalna, nie ma absolutnie takiej opcji aby organu ścigania traktowały serio majaki jasnowidzów. Po wtóre nawet gdyby ktoś ze śledczych chciał zrealizować coś tak szalonego to zrobiono by to po cichu by uniknąć kompromitacji. Cała ta szopka z Jackowskim to nic innego jak prowokacja skierowana w stronę sprawcy. Nie sądzę by stosowano taką prowokację w ciemno – koszt w postaci kompromitacji jest zbyt wysoki – nie mając pewności, że sprawca wierzy w paranormalne dziwy.
Być może się mylę przypisując policji racjonalne i logiczne działania, być może tą sprawą zajmowała się banda tłuków bez pojęcia. Nie wydaje mi się jednak możliwe aby pracujący nad sprawą byli aż tak głupi by wypuścić lekką ręką bardzo prawdopodobnego sprawcę, a następnie biec po ratunek do jasnowidza. Nie wierzę w to. Suma summarum, informacje które dostają się do mediów to mix przekłamań i przecieków. Można się jednak pokusić o metaanalizę tegoż, a ta może prowadzić do innych hipotez niż dominująca we wszystkich mediach wizja polskiego Buffalo Billa.

kajtek85 

Wysłany: 2015-06-30, 10:02   

Jesli sledzisz sprawe od poczatku, to mam pytanie. W jaki sposob wyplynela sprawa po raz pierwszy?
Wedlug wzmianki z magazynu Reporter pierwszy art. ukazal sie w Super Expressie:
http://www.e-reporter.pl/...owiec-po-polsku
Ja jak przez mgle pamietam jedynie informacje podawane w TV na ten temat, a bylo to dopiero w maju 1999. Pamietam, ze mialem wtedy 14 lat i bedac w Trojmiescie w majowy weekend, ogladalem Wiadomosci. Jak bylo wspominane o sprawie to mama prosila, zebym tego nie ogladal...
Sprawa Wladimira wyszla na jaw tez na poczatku maja z tego co pamietam - moze wlasnie dlatego wtedy bylo jakies porownanie i krotki opis tych zbrodni (?)

winniepooh 

Potwierdzenie wizualne: 1
Wysłany: 2015-06-30, 16:57   

nie wiem w jakich mediach podano pierwsze info. pamiętam, że jakoś zimą 1999 krążyły już plotki o potwornym znalezisku zmasakrowanych zwłok w Wiśle, więc sprawa wyciekła w zasadzie od razu. nie było jednak od razu wiadomo co się dokładnie stało. niedługo po tym policja przesłuchiwała każdego, kto wg nich mógł znać K. nie informując o okolicznościach śmierci, ludzie jednak dużo plotkowali i wiadomo już było że chodzi o zwłoki z Wisły. czy jakieś media o tym pisały? nie wiem. w kolejnej serii przesłuchań bodajże 2 lub 3 lata temu, prowadzonej z inicjatywy Archiwum X policjanci dalej udawali, że okoliczności śmierci trzymają w tajemnicy, odmawiali potwierdzenia że o tę sprawę chodzi, co było bez sensu na tym etapie.
temat wypłynął od razu po wyłowieniu szczątków z Wisły, policja próbowała udawać że jest jakaś tajemnica, a jakie media podały pierwsze oficjalne info i kiedy? nie wiem.

[ Dodano: 2015-06-30, 19:46 ]
Ktoś robi interesującąe porównanie ze znanym przypadkiem zabójstwa na życzenie i zjedzenia
http://3dno.pl/w-skorze-psychopaty/

"To nie oprawca polował na ofiarę. Brandes sam zgłosił się do swojej roli, ponieważ… pragnął umrzeć. Cierpiał wewnętrznie i sekretnie marzył o śmierci, która – jak możemy się domyślać – miała być dla niego karą i swoistym oczyszczeniem. Na podstawie zebranych danych psychiatrzy badający sprawę orzekli, że Brandes czuł się winny śmierci matki, która zginęła w wypadku samochodowym, kiedy był jeszcze nastolatkiem."

obstawiam jednak raczej samobójstwo, niż zabójstwo - ślady na zwłokach wskazują na śmierć wskutek upadku z dużej wysokości, K. wspominała że chciała popełnić samobójstwo skacząc z wysokości, ojciec K. zginął wskutek upadku, telefon nieznajomego z info że K. włóczy się po Zakopanem... ślady krępowania mogę być wynikiem nieudanej próby zabójstwa, bądź jakiejś perwersyjnej gry między nimi, ostatecznie jednak K. rzuciła się w jakąś przepaść i w ten sposób sprawca pozyskał ciało do swoich celów.

jeśli przyjąć, że policja sprawcę w kręgu podejrzeć to jest mało prawdopodobne, że ktoś morduje i obdziera ze skóry mając za plecami policyjnego cienia. czyli nie jest sprawcą seryjnym. być może dlatego, że z jakichś wzgędów (religinych?) nie jest w stanie zabić człowieka, a o dobrowolną ofiarę łatwo nie jest.

policja może mieć jakiś rysopis, jedna nie wykorzysta tych danych, np. datego że świadek odwołał zeznania po tym jak do niego dotarło z jakiego typu sprawą ma do czynienia. że sprawa była lokalnie tajemnicą poliszynela już napisałam.

[ Dodano: 2015-06-30, 20:58 ]
jak w ten sposób myślę o sprawie to jeszcze bardziej pasuje mi Władimir - on miał jakąś moralność i zabicie człowieka stanowiło tabu - ojca zabił, bo był złym człowiekiem i zasłużył na śmierć, mógł się wcześniej spotkać z K. i wykorzystać jej sklonności samobójcze do swoich "artystycznych" celów. fakt, że nie znaleziono akurat u niego w domu śladów K. o niczym nie przesądza.

Odpowiedz do tematu