FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja pisma do Rzecznika Prokuratury Okręgowej w Krakow
Autor Wiadomość
kajtek85 

Wysłany: 2015-07-01, 11:13   

Z tego co mi wiadomo i powszechnie, podana zostala informacja poltora roku temu, ze ustalono na podstawie trojwymiarowej analizy ekshumowanych szczatkow (oraz innych specjalistycznych badan nowymi metodami), ze morderca torturowal Katarzyne przed smiercia. Ustalono, ze zadal jej rany kute w roznych miejscach oraz przeciecia tetnicy szyjnej, w celu wykrwawienia.

winniepooh 

Potwierdzenie wizualne: 1
Wysłany: 2015-07-01, 20:00   

nie tyle torturowana, co dźgnięta ostrym narzędziem w kilku miejscach
http://www.rp.pl/artykul/1068872.html?p=1
skutkiem powinno być wykrwawienie
pozostaje pytanie jak mają się te obrażenia do rozstępów mających wskazywać na upadek/wypadek
oraz czy wykrwawienie wpływa na jakość skóry?
Bernd Brandes dobrowolnie zgodził się na ból, zadane rany o niczym więc nie przesądzają. przypadek Meiwesa i Brandesa jest na prawdę godny rozważenia w kontekście tej sprawy w uwagi na stan psychiczny K, o którym media traktują b. zdawkowo

kajtek85 

Wysłany: 2015-07-02, 08:52   

Byla gdzies informacja, ze w swietle najnowszych badac poczynionych od ekshumacji na poczatku 2012 roku mozna wykluczyc nieszczesliwy wypadek/samobojstwo. Bylo tez w kilku miejscach wspominane o torturach - to sa oficjalne slowa rzeczniczki krakowskiej prokuratury.
Na jakiej podstawie wiedza takie rzeczy? Pewnie specjalistyczne badania mikro sladow, znalezionych drobin na skorze oraz badanie specjalistycznym tomografem - zakupionym specjalnie do tej sprawy. Nastepna kwestia - wizualizacja 3D zrobiona przez pracownikow Politechniki Wroclawskiej.

bixby 
Moderator

Zaproszone osoby: Moderator
Wysłany: 2015-07-05, 16:15   

Właśnie sie ukazał najnowszy numer FOCUS ŚLEDCZY. Temat przewodni numeru: "Sprawy niewyjaśnione, sprawy niejasne". Nie ma nawet wzmianki o Kasi Z. i sprawie kuśnierza. Myśle, że albo ktoś nas zrobił w bambuko albo prokuratura zablokowała druk artykułu...

kajtek85 

Wysłany: 2015-07-06, 12:58   

To chyba nie ten artykul. O jakich sprawach jest w nim mowa konkretnie?

bixby 
Moderator

Zaproszone osoby: Moderator
Wysłany: 2015-07-06, 17:11   

Jest wiele ciekawych artykułów o niewyjaśnionych sprawach m.in o Samancie Pdziwiatr, Iwonie Wieczorek, Olewniku i wiele innych, aż dziwne

kajtek85 

Wysłany: 2015-07-07, 09:12   

Przegladalem wczoraj na szybko w wolnej chwili. Wydaje mi sie, ze artykul dot. interesujacej nas sprawy, mial byc zamieszczony w innym magazynie.
Nie wiem jak progres...ktos cos wie?

Triss Merigold
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-07, 12:43   

Napisałam do Balkana w tej sprawie. Mam nadzieję, że wkrótce znajdzie chwilkę i da nam znać jak stoją sprawy.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2015-07-11, 21:57   

Spokojnie, są pewne problemy we Wprost. Arykuł jest gotowy "wisi" Nie mam pojęcia co zrobi nowy redaktor, Latkowski na tą chwilę jest usunięty.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2016-01-26, 22:27   

Ech, nie wiem, co mam Wam napisać. Art. był gotowy, zredagowany. Po aferze we Wprost przestali odpowiadać, w ostatnim Majewski napisał, że jak się czegoś dowiem mam dać znać (chodziło mu o jakieś nowe informacje).
Krakowska Prokuratura Okr, no tutaj niestety trochę gorzej mi poszło. Wysłałem cztery pisma, w tym dwa ostatnie były z upomnieniem, że jeżeli nie będzie konkretnej odpowiedzi pójdę z tym do prasy. W międzyczasie (jakoś w lato) dostałem kontakt do Mamy Katarzyny. Zadzwoniłem oczywiście, to była jedna długa rozmowa. Spokojna. Nie moge tutaj streścić przebiegu tej rozmowy. W pazdzierniku 2015r dostałem pismo z Krakowskiej Prokuratury Okręgowej, że będę odpowiadał karnie za jakąś tam próbę wymuszenia informacji. Nie byli łaskawi podać art. kodeksu karnego z którego miałbym odpowiadać. Traktuję to jako próbę zastraszenia i zwyczajnie ignoruję (jeszcze stosują te praktyki z PRL-u)
Prosiłem Was o coś, zróbmy to razem, wystosujmy oficjalne pismo z podpisami (tylko krakers odpowiedział). Sam bym to zawiózł im przed nos. Skończyło się tak jak wyżej.

krakers 
Moderator

Wysłany: 2016-01-27, 19:51   

Jeśli grożą bezzasadnie to dobrze, znaczy ze sprawa jest żywa i być może nadepnąłeś na jakiś odcisk. Mnie zastanawia co teraz się dzieje, po przejęciu przez P. Apelacyjną. Śledztwo trwało do końca roku. Żadnych oficjalnych wiadomości odnośnie śledztwa w nowym roku nie zauważyłem.

kajtek85 

Wysłany: 2016-02-05, 12:12   

Nie bylo mnie kilka dni, a tu widze bardzo ciekawe informacje.
Jesli bedzie wiecej chetnych, to moge podpisac sie pod takowym pismem - jesli to cos jeszcze moze zmienic w tym etapie. Mozesz zdradzic na priv lub tutaj, jak wygladala ta rozmowa z mama Katarzyny? Jesli oczywiscie nie sa to jakies tajemnice. Moze chociaz najistotniejsze fakty? Czy wiadomo cos nowego w kontekscie prowadzenia sprawy?
pozdrawiam.

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2016-02-05, 23:14   

Kajtek, na podpisy już za pózno. Uderzyłem do nich sam i prawdopodobnie dostanę za to po dupie :-) Jeżeli chodzi o materiały i rozmowę, obiecałem krakersowi i Astrid, że to upublicznię. I wiem, że muszę to zrobić, bo to nie są informacje tylko dla mnie. To czego dowiedziałem się od mamy Katarzyny zaskoczyło mnie, nigdzie tego nie ma. W żadnym art. Chciałem dopytać i usłyszałem tylko starą śpiewkę " ze względu na dobro śledztwa " no i trochę się zdenerwowałem.. Jakiego k..wa śledztwa? Przecież tego śledztwa już nie ma. No trochę im nawtykałem i dostałem grozby :-D Uważam, że na tym etapie, po tylu latach (nawet teraz) każda informacja, szczególnie od osób bliskich Katarzynie ma ogromne znaczenie.

kajtek85 

Wysłany: 2016-02-06, 10:20   

Ciekawe jest to, co piszesz. Z informacji, ktore byly podane w prasie, sledztwo przejela zupelnie inna jednostka. W ostatnim numerze Reportera jest zamieszczony wywiad z Bogdanem M. - szefem krakowskiej jednostki "archiwum x", gdzie pan Bogdan wyraza ubolewanie, ze odebrano im ten temat. Nie znam tego pana osobiscie, ale czytajac o jego dokonaniach i ogromnej wiedzy oraz zaangazowaniu (polecam chociazby art. w Duzym Formacie sprzed dwoch tyg., gdzie poruszony jest temat zabojstwa Iwony Cygan, ktora prowadzil dlugo pan Bogdan) widac, ze to ekspert najwyzszego formatu.
Czy mozesz cos wiecej powiedziec na temat przeprowadzonej rozmowy np. na priv.
Czy sa to tak szokujace informacje i tajne, ze nie mozesz o tym pisac? Jak prawie nikt o sprawe nie pytal i bylo relatywnie nieweielkie zainteresowanie, to bylo zle; gdy my sie interesujemy i zadajemy konkretne pytania, to Ci groza. Co za kraj - strach sie bac... :evil:

BALKAN 
Administrator

Wysłany: 2016-02-06, 23:35   

Wszystko będzie tutaj. Kajtek jeżeli śledztwo przejęła inna jednostka to raczej tylko na papierze niestety. Muszę dopytać, muszę być pewien, że informacje które tu mam zamiar zamieścić nikomu nie zaszkodzą.

Odpowiedz do tematu