FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: pix
2015-10-11, 19:19
Austria: 26-latek celowo wjechał samochodem w tłum ludzi
Autor Wiadomość
pix 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2015-06-21, 17:33   Austria: 26-latek celowo wjechał samochodem w tłum ludzi

W dniu wczorajszym, tj. 20 czerwca, w centrum miasta Graz na terenie Austrii 26-letni mężczyzna celowo wjechał rozpędzonym do ok. 100 km/h samochodem modelu SUV w tłum ludzi. Po jakimś czasie wyszedł z pojazdu i zaczął atakować przechodniów nożem. Zginęły łącznie 3 osoby, w tym kilkuletnie dziecko, natomiast 34 zostały ranne.

Sprawcę aresztowano. Dobrowolnie oddał się w ręce funkcjonariuszy.

26-latek ma żonę i dwójkę dzieci. Był znany policji. Wobec rodziny stosował przemoc. Pracował jako zawodowy kierowca. Ma bośniackie pochodzenie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że cierpiał na zaburzenia psychiczne.

Jak informują władze austriackie, nie ma tu mowy o zamachu terrorystycznym etc. Przyczyną tragedii były zaburzenia psychiczne mężczyzny i problemy rodzinne.

Do zdarzenia doszło w Grazie, drugim co do wielkości mieście w Austrii.

Sprawca poruszał się samochodem modelu SUV. W tłum ludzi wjechał z prędkością ok. 100 km/h.

M 

Wysłany: 2015-06-22, 15:20   

A ja myślałem sobie że tylko u nas w Polsce są tacy wariaci np. ten facjo co jeździł po molo.
Przypomina mnie się ta sprawa Olgi Hepnarovej która to zabiła ludzi celowo wjechała w nich Ciężarówką zabijając 8 osób i raniąc 12 kolejnych. Ale to było 10 Lipca 1973 roku i ona dostała karę śmierci. Link do tej sprawy Tutaj :arrow: Klik

pix 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2015-06-28, 17:45   

Fakt, w tym przypadku straty w ludziach są mniejsze. Acz znów rannych jest więcej.

Widzę M, że postać Olgi zaciekawiła dość mocno nie tylko mnie ;)

Odpowiedz do tematu