FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

 

Poprzedni temat :: Następny temat
Józef Stalin
Autor Wiadomość
Astrid
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-05, 07:09   Józef Stalin

Nie mogę znaleźć tu Stalina, chyba go tu nie ma - bardzo ciekawy przypadek nieseksualnego sadyzmu.

Józef Stalin - radziecki polityk pochodzenia gruzińskiego, formalnie pełniący obieralne, kadencyjne funkcje sekretarza generalnego KPZR i jej poprzedniczek oraz premiera ZSRR, a faktycznie dożywotni dyktator Związku Radzieckiego, posiadający nieograniczoną władzę.

"Wolę, gdy ludzie popierają mnie ze strachu niż z przekonania. Przekonania są zmienne, strach zawsze jest ten sam"

Fragment z Anatomii Destruktywności:
"Jednym z najbardziej jaskrawych przykładów historycznch zarówno psychicznego, jak i fizycznego sadyzmu był Stalin. Jego zachowanie może stanowić podręcznikowy opis nieseksualnego sadyzmu, w takim sensie, jak powieści de Sade'a dotyczą jego odmiany seksualnej. To właśnie on był pierwszym, który kazał torturować więźniów politycznych; właściwie od samego początku rewolucji był to środek, którego, do czasu wydania rozkazu przez Stalina, unikali rosyjscy rewolucjonaliści. Za Stalina metody tortur NKWD przekroczyły swym wyrafinowaniem i okrucieństwem wszystko (...) Jednym z ulubionych przez niego form było zapewnienie luzi, że są bezpieczni, tylko po to, by aresztować ich dzień lub dwa później (...) Oto kilka specyficznych przykładów, podawanych przez Miedwiediewa:
Krótko przed aresztowaniem bohatera wojny domowej D.F. Serdicza Stalin podczas audiencji przepił do niego, promując by wypili bruderszaft. Dokładnie kilka dni przed zniszczeniem Bluchera, Stalin ciepło pozdrowił go na spotkaniu. Kiedy przybyła do niego delegacja Armenii, Stalin zapytał o poetę Czarneca i powiedział, że "włos mu z głowy nie spadnie", ale kilka miesięcy później Czarenc został aresztowany i stracony. Żona zastępcy Ordżonikidzego, A. Sieriebrowskiego, opowiedziała mi o niespodziewanym telefonie od Stalina pewnego wieczoru w 1937 roku:
- Słyszałem, że musisz chodzić piechotą - powiedział Stalin - To niedobrze. Ludzie mogą sobie coś pomyśleć. Przyśle ci samochód, dopóki nie naprawisz swojego.
A następnego ranka pojawił się przysłany z Kremla samolot do wyłącznej dyspozycji pani Sieriebrowskiej. Jednak dwa dni później jej mąż został aresztowany, wzięli go prosto ze szpitala.
Słynny historyk i publicysta I. Stiekłow wytrącony z równowagi aresztowaniami, zadzwonił do Stalina i poprosił go o spotkanie:
- Oczywiście, możesz przyjść - opowiedział Stalin, a potem zapewnił go na spotkaniu - O co ci chodzi? Partia cię zna i ci ufa, nie masz o co się martwić.
Stiekłow powrócił do domu, do swych przyjaciół i rodziny, a tego samego wieczoru przyjechało po niego NKWD. Oczywiście pierwsztn pomysłem rodziny i przyjaciół było odwołanie się do Stalina, który sprawiał takie wrażenie, jakby był zupełnie nieświadom zachodzących wydarzeń. Znacznie łatwiej było uwierzyć w ignorancję Stalina niż subtelność jego perfidii (...)
Szczególnie wyrafinowaną postacią sadyzmu był zwyczaj Stalina, by aresztować żony - a czasami i dzieci - niektórych z wyższych funkcjonariuszy partyjnych i trzymać je w obozie pracy podczas gdy ich mężowie musieli wykonywać swoją prace, kłaniać się i pełzać przed Stalinem, nie śmiąc nawet prosić o ich uwolnienie (...)
Kolejną, inną formą sadyzmu Stalina była nieprzewidywalność jego zachowania. Zanne są przypadki ludzi, których rozkazywał aresztować, ale którzy po torturach i srogich wyrokach byli uwalniani, kilka miesięcy później powolywał ich na wysokie stanowiska, często bez słowa wyjaśnienia. (...)
Zachowanie Stalina w tym przypadku ujawnia szczególnie jasno z jeden elementów jego charakteru - pragnienia ukazania ludziom, że całkowicie kontroluje ich życie. Mógł zabić kżdego z nich jednym słowem, wydać ich na tortury, potem ponownie uratować, nagrodzić; miał boską władzę nad życiem i śmiercią, władzę natury nad rozwojem i niszczeniem, zadawaniem bólu i leczeniem. Życie i śmierć zależały od jego zachcianki."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template created by piotrwiduchowski.pl  Creative Commons License
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10