FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kara śmierci
Autor Wiadomość
Cyrano 
Administrator

Zaproszone osoby: 40
Wysłany: 2009-12-21, 21:51   Kara śmierci

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=7727#more

jesteście za czy przeciw karaniu śmiercią?
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.

Ripperek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-21, 22:13   

Od kiedy pamiętam byłem i - chyba - będę przeciwny karze śmierci... natomiast rozumiem tych którzy są za jej wykonywaniem. Odnośnie tematu polecam oglądnąć film "Życie za życie"... daje do myślenia :)

Cyrano 
Administrator

Wysłany: 2009-12-22, 14:48   

hmmm z jednej strony kara śmierci być powinna ze zwględu na to iż możemy ponieść największą cene za swoje czyny a jednak patrząc z innej perspektywy zabijając za morderstwo stajemy sie tacy sami jak osoba ukarana przez nas...
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.

Junosza
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-23, 17:33   

Ja jestem przeciwko karze śmierci z wielu powodów. Podobnie, jak Cyrano myślę, że zabijając mordercę, stajemy się tym samym. Poza tym kiedy kogoś na nią skazujemy, odzieramy go niejako z jego człowieczeństwa i właściwie sprowadzamy go do bycia popełnioną zbrodnią i niczym więcej. Istnieje też najbardziej prozaiczny powód bycia przeciw karze śmierci: pomyłka. Może się zdarzyć, że uśmiercona zostanie osoba niewinna, albo że jej śmierć będzie miała podłoże czysto rasistowskie.

Cyrano 
Administrator

Wysłany: 2009-12-24, 21:23   

zgodze sie z tym o czym pisze Junosza, w polsce przykładem takiej "pomyłki" może chyba być afera mięsna
Cytat:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_mięsna

Jednak wydaje sie również iż wprowadzenie kary śmierci mogło by ostudzić zamiary przestępców skazywanych za najcięższe zbrodnie gdyby wiedzieli że mogą w skutek swoich działąń dostać kare śmierci
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-14, 00:36   

Witam po dłuższej przerwie. Co do kary śmierci to sama nie wiem - z zasady jestem przeciwniczką, ale gdybym miała skazać kogoś z postaci opisywanych na tym forum to sama nie wiem. Z jednej strony macie rację -skazując na śmierć stajemy się mordercami, a poza tym może gorzej będzie takiemu z myślą że nigdy więcej nie zobaczy świata na zewnątrz niż gdy po prostu umrze. Z drugiej strony gdybym była matką, siostrą czy po prostu bliską osobą brutalnie zamordowanej osoby to nie wiem czy bym nie chciała zobaczyć jak morderca umiera.Wszystko sprowadza się do tego że nigdy nie byłam w takiej sytuacji więc nie wiem co bym zrobiła.

Wolwer 
Stary ruchacz

Potwierdzenie wizualne: 1
Wysłany: 2010-04-24, 21:46   

Jak najbardziej za!
Z prostej przyczyny : Śmierć za śmierć. Jak sobie pomysle,że Charles Manson wyjdzie jeszcze na wolność to zastanawiam się kto takie głupie prawo wymyślił ?! Odrazu po udowodnieniu mu winy- podpalić i przeciągnąć po bruku przywiązanego do wozu z końmi . :evil

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-26, 11:56   

Wolwer aleś ty bez serca jesteś :biggrin

Wolwer 
Stary ruchacz

Wysłany: 2010-04-26, 14:07   

Ta kara co napisałem wyżej to i tak za dobrze dla nich. Mordując musisz się liczyć z konsekwencjami. Pomyślcie,że płacąc podatki zywiecie jednego z takich degeneratów :devil :wall

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-27, 11:43   

Dlatego nie płacę podatków, mam dobrego księgowego :biggrin

le-mona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 22:40   

Cyrano napisał/a:
Jednak wydaje sie również iż wprowadzenie kary śmierci mogło by ostudzić zamiary przestępców skazywanych za najcięższe zbrodnie gdyby wiedzieli że mogą w skutek swoich działąń dostać kare śmierci

Kara śmierci wcale nie odstrasza potencjalnych przestępców. Poza tym myślę, że co do ostudzenia zamiarów to mogłoby być wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej mogłaby ich zachęcić do zabijania. No bo skoro zabili albo brutalnie zgwałcili i na bank dostana kare śmierci, to co im szkodzi poużywać sobie i pozabijać jeszcze kilka innych osób. Przynajmniej ja bym tak zrobiła.. ;)
A co do mojego stanowiska, to w sumie jestem na nie, ale jak czytam o dorosłym facecie, który gwałci niemowlę, dziecko, nastolatkę to po prostu nóż mi się w kieszeni otwiera i takiego delikwenta najchętniej powoli kroiłabym na kawałki..
No ale w Polsce i tak ze względu na wiążące nas umowy międzynarodowe wprowadzenie kary śmierci jest raczej nie możliwe, więc większego sensu ta dyskusja nie ma..

Wolwer 
Stary ruchacz

Wysłany: 2010-05-31, 22:49   

le-mona napisał/a:

co im szkodzi poużywać sobie i pozabijać jeszcze(...)Przynajmniej ja bym tak zrobiła.. ;)
(...)nóż mi się w kieszeni otwiera i takiego delikwenta najchętniej powoli kroiłabym na kawałki(...)

:shock: :shock: :shock:

Co do tych gwalcicieli niemowląt to zwykła śmierć to za mało ... :evil:

Blue Vampire
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-01, 08:36   

Nie jestem za karą śmierci, TYLKO dlatego, że przestępca nie odczuwa wtedy swojej winy. Ok, umrze, ale nie poczuje żadnego bólu. Najlepszą karą było by dla mnie torturować delikwenta, tak samo jak on torturował kogoś. Oko za oko, ząb za ząb. Nie, nie jestem pasjonatką Kodeksu Hammurabiego. ;P

smk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-01, 13:49   

W pewien sposób muszę się z wami zgodzić(szczególnie te tortury mnie pociągają :P )Niestety biorąc pod uwagę że taka opcja jest niemożliwa( podobnie jak wprowadzenie kary śmierci w Polsce) proponowałabym dla skazańców ciężkie roboty- niech kamienie z miejsca na miejsce przekładają tak długo aż padną. Przynajmniej nie będzie trzeba ich utrzymywać i kara będzie karą.

Blue Vampire
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-01, 16:58   

I przysłużą się społeczeństwu w jakiś sposób, zamiast siedzieć na tyłkach i nic nie robić.

Odpowiedz do tematu